Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;)

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2016/09/03 20:29 #220584

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane podziękowania 17
  • Oklaski: 0
Od kilku tygodni podaję Mice Rumalaya. Trudno powiedzieć, może i lepiej trochę. Ogólnie Mika czuje się dobrze. Dzisiaj zabrałam obie na trochę dłuższy spacer, po koniec zmęczona bardzo była, ale wykąpała się ze sto razy i daje radę wygrzebywać się z rzeczki. Dłuższy spacer oznacza 1/3 niegdysiejszych tras i zamyka się W pół godzinki, max 40 minut, ale co zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): cyranka

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/01/08 23:04 #222096

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Kolejne prześwietlenie płuc wyszło dobrze, nic się złego nie dzieje :) jak zawsze radosna i merdająca.

WP_20161111_003.jpg

WP_20161031_003.jpg

WP_20161023_002.jpg

WP_20160903_003.jpg
Ostatnio zmieniany: 2017/01/09 08:59 przez iwcia.

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/01/09 09:02 #222097

• iwcia
  • iwcia Avatar
  • Rada i Zarząd
  • Otrzymane podziękowania 288
  • Oklaski: 2
Super wieści tak trzymaj Mika :D
a uśmiechnięta pannica na ostatnim zdjęciu chwyta za serce :kiss:

„Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie”
– Anonim

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/01/09 11:55 #222102

• Krynia
  • Krynia Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 141
  • Oklaski: 3
gohal napisał:
Kolejne prześwietlenie płuc wyszło dobrze, nic się złego nie dzieje :) jak zawsze radosna i merdająca.

Ogromnie się cieszę, że u niuni wszystko w porządku. Mocno psytulam obydwie panienki, dla Pańci tez uściski. :)
pozdrawiamy
krynia&ayla&bono(*)&figa&Merlin

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/04 13:01 #222778

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Majóweczka za nami. Mika zmusza nas swoją kondycją do leniuchowania :)
WP_20170501_002.jpg

WP_20170501_004.jpg

WP_20170501_005.jpg

WP_20170501_008.jpg

WP_20170501_010.jpg
Ostatnio zmieniany: 2017/05/06 23:58 przez iwcia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krynia

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/04 17:16 #222779

• Krynia
  • Krynia Avatar
  • Platinum Boarder
Jak miło Was widzieć :) Mikuni brewki już siwieją, ale ciągle urocza, głaski dla Sistars :kiss:
pozdrawiamy

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/06 23:59 #222788

• iwcia
  • iwcia Avatar
  • Rada i Zarząd
ależ jej te siwe włoski dodają uroku :D

„Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie”
– Anonim

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/07 07:53 #222793

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Przekażę Mice wasze komplementy w postaci brzuszkogłasków. Przy okazji, byłyśmy na prześwietleniu płuc i jest ok! Serducho powiększone zostało sprawdzone na usg i też w porządku "stosownie do wieku". Mam umówioną wizytę u ortopedy z obydwiema, bo Mika to wiadomo, że wrak w tylnej części, ale Tola ostatnio miała jakąś blokadę kręgosłupa, czy tylnych łap. Zgięło ją w łuk i drżały jej tylne łapy. Przeszło, ale widzę, że coś tam ją boli niestety. Babciule się zrobiły...
Za tę wiadomość podziękował(a): Krynia

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/30 19:25 #222850

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Krynia, to ty chyba polecałaś mi Rumalayę dla Miki? Masz jakiś artykuł o działaniu u psów? Mój wet mówi, że się z tym nie spotkał. Chętnie bym mu podzruciła.

U ortopedy byłam tylko z Tolą, bo miała kolejny atak kręgosłupa. Zgięło ją, kulała i kwiczała z bólu wstając. Nie mogła położyć łba. Dramat. Jest po prześwietleniu, zwyrodnienia w przedniej części kręgosłupa i prawdopodobnie dyskopatia w tylnej (do potwierdzenia). Jest naszprycowana, więc trochę lepiej. Ma się nie ruszać. Bidulka, cała uwaga była na Mice odkąd do nas trafiła, a tu taki numer. Nie młodnieją niestety. A i jeszcze prwd. Tarczyca chora, czekam na wyniki krwi.

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/31 08:45 #222852

• Krynia
  • Krynia Avatar
  • Platinum Boarder
gohal Tabletki Rumalaya polecił mi lekarz, artykułu nie mam. Wiem, że były badania działania tego specyfiku ( chodzi o główny składnik - ziele BOSWELIA )na psach w Szwajcarii, u sporej grupy psów po 6 tyg. stosowania nastąpiła poprawa.
Moja Ayla długo chorowała na żołądek i dlatego nie mogę podawać jej syntetycznych leków, tylko ziołowe. Niestety przychodzi czas , że nic już nie działa. Ayla ma zespół końskiego ogona i postępujący niedowład tylnych łap. :( i dopiero 11 lat :(
Niektórzy psiarze twierdzą, że bardzo pomaga akupunktura, tylko że to drogie jest.
pozdrawiamy

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/05/31 09:57 #222853

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Ok, dzięki za te informacje, przekażę wetowi następnym razem. Wiem, że czasem nic nie można zrobić, ale jak własny zwierzak wyje z bólu i przychodzi prosić o pomoc, przytula się, to ta bezsilność dobija. Chyba leki trochę pomagają, Tola nie piszczała od wczoraj. Kuleje i jest bardzo przygaszona, ale i tak lepiej... Teraz Mika na spacerku wokół domu wygląda
jak wulkan energii przy Toli.

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/07/04 17:37 #222934

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Minął miesiąc, nie wiem kiedy. Diagnozowanie Toli, to był dramat. Ryczałam z bezsilności, wożenie jej po wetach w takim stanie i te wszystkie badania... Chyba źle zaczęłyśmy - pierwszy lekarz niestety zbyt mało doświadczony i nic nie mógł rozpoznać, ale chciał leczyć i jest specjalistą ortopedą. Może damy niesteroidowy, a teraz steryd i Tramal i nic. Druga wet przynajmniej od razu powiedziała, że nie ma pojęcia. Rtg, usg i dwa rezonanse... Czyli dwie narkozy! Niby jak masz kasę, to masz leczenie, a jednak niekoniecznie. Koniec końców, trafiłam (wepchałam się płacząc w słuchawkę) do świetnego ortopedy, który, pomacał, popytał i stwierdził, że to nie kręgosłupowe, ani łapy. Wcisnął mnie do kolegi obok - neurologa, który popatrzył, pomacał, postukał młoteczkiem i wyszło, że to zapalenie nerwów przednich, czyli korzonki. jest na Neurontinie i jeszcze trochę to potrwa, ale kuleje tylko troszkę, mocniej rano. Ogólnie lekarz powiedział, że to ze dwa miesiące ją będzie męczyć, więc i tak jest bardzo dobrze. Także koniecznie pamiętajcie o tej historii, jak wasze psy coś pokręci nagle :)

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/07/05 09:36 #222938

• iwcia
  • iwcia Avatar
  • Rada i Zarząd
Ważne że w końcu prawidłowa diagnoza i leczenie rozpoczęte a najważniejsze że Toli się poprawia ściskamy kciuki żeby było coraz lepiej!

A czy możesz podać co to za świetny ortopeda wam w końcu pomógł wykluczyć problemy ortopedyczne?

– Anonim

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/07/05 14:42 #222941

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
super ortopeda polecony przez koleżankę, która leczyła u niego swojego boksera. Nazywa się dr n.wet. Igor Bissenik (ortopedia, chirurgia), jest właścicielem kliniki w Warszawie na ul. Puławskiej 509. Poza wiedzą jest po prostu wspaniałym człowiekiem. Dopiero przy nim poczułam, że Tola jest pod opieką. Co tam procedury, papierki! Poszedł z wynikami badań do kolegi i załatwił mi od razu wizytę. A kolega neurolog, podobno też jest gwiazdą w swojej dziedzinie: Arkadiusz Olkowski. Pracuje na Puławskiej i ma swoją klinikę w Milanówku "Auxilium". (Pani od rezonansu go opisała "trochę gwiazdorzy, ale jest świetny, więc ma prawo") :)
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia

Mika (poprzednio Czika) tworzy duet z Tolą ;) 2017/10/24 13:34 #223173

• gohal
  • gohal Avatar
  • Senior Boarder
Czy macie jakieś wskazówki jak odchudzić labki-seniorki? podskoczyła im waga i nie wiem jak to zgubić. Wiadomo, krótsze spacery, mniejsza aktywność. Zmniejszanie dawek karmy nie działa. Lekarz sugerował dodawanie płatków owsianych jako "wypełniacza".
Moderatorzy: Aga M, dzosz_s
Time to create page: 0.127 seconds