Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: LISTOPAD MIESIĄCEM PSICH SENIORÓW

Adoptuj starszego psa 2010/05/18 19:23 #40745

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 2
W związku z tym że w schroniskach znajdujemy coraz więcej starszych psów postanowiliśmy pomyśleć o akcji która zachęcała będzie do adopcji starszych psów. Przykładów na to jak fantastyczni są to towarzysze mamy coraz więcej. Prima, Blanka, Spike, Buba, Tula, Gaja, wszystkie te psy znalazły kochające domy i przyniosły i nadal przynoszą swoim nowym właścicielom mnóstwo radości. Mamy w planach napisanie tekstu promocyjnego do akcji oraz tradycyjnie stworzenie promującego go banera i rozreklamowanie akcji w internecie i nie tylko. Chciałbym by w tym wątku wypowiedzieli się właściciele adoptowanych starszych psów i opowiedzieli w kilku słowach o tym dlaczego zdecydowali się na adopcję właśnie takiego starszego psa. Wasze wypowiedzi bardzo chętnie wykorzystamy w tworzonym przez nas tekście. Oczywiście wszystkie pozostałe osoby które mają bądź miały styczność z takimi starszymi psami również prosimy o wypowiedzi :) Zachęcam więc wszystkich do wypowiadania się w tym temacie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Adoptuj starszego psa 2010/05/20 16:40 #41067

• fieldfare
  • fieldfare Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 2
  • Oklaski: 0
tomtom napisał:
Prima, Blanka, Spike, Buba, Tula, Gaja, wszystkie te psy znalazły kochające domy i przyniosły i nadal przynoszą swoim nowym właścicielom mnóstwo radości.
Poczułam się trochę wywołana do tablicy :P

Każdy, kto już trochę siedzi w adopcjach wie, że gro chętnych do adopcji interesuje się głównie psami młodymi - takimi do dwóch lat. Podstawowym argumentem jest to, by pies został z nową rodziną jak najdłużej. Trudno się temu poglądowi dziwić, ale...
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jakiego nakładu pracy wymaga nieokrzesany młodzik. Nie każda rodzina jest w stanie sprostać wychowaniu rozbrykanego psa.
Kiedy postanowiłam osobiście adoptować labradora, to chciałam psa dorosłego i już spokojniejszego, gdyż w domu było niespełna dwuletnie dziecko. Nie wyobrażałam sobie duetu: szczeniak + prawie dwulatek - to byłby istny armagedon.
Teraz w naszym domu mieszkają dwie siwe mordy w bliżej nieokreślonym wieku - obydwie to dość stateczne panie, które jednak potrafią z siebie wykrzesać pokłady ogromnej labowej energii, ale na szczęście nie 24 godziny na dobę :D
Starszy pies to jest taki labrador rodem z mitu, czyli spokojny :) Moje obie suki lubią zabawy, kochają aporty, potrzebują uwagi, ale jak nie mam dla nich czasu, to nie molestują mnie ciągle, ale po prostu... idą spać :P
Moją największą dumą jest to, że będąc w końcówce dziewiątego miesiąca ciąży jestem w stanie wyjść z nimi dwoma na spacer na jednej smyczy - z rozdzielnikiem na końcu :one:
Prima i Blana zawsze przy mnie...

Adoptuj starszego psa 2010/05/20 21:03 #41087

• GummiBear
  • GummiBear Avatar
  • Expert Boarder
Pozostaje mi się tylko zgodzić z filedfare. Buba jest naszą drugą dość starą suką. Nusi dawano ok 8 lat, Buba być może jest jeszcze starsza. Starszy pies zauważalnie bardziej przywiązuje się do nowego właściciela którego wybiera trochę jakby sam spośród członków rodziny i wyraźnie to akcentuje swoim zachowaniem.

Jak łatwo się domyślić u nas trafiło na mnie. Buba czasem z TŻ nie chce iść na spacer :O .
Energia jest bardzo duża - ale mocno ukryta pod płaszczykiem siwych wąsików na pyszczku. Kiedy jednak trzeba pojawia się nagle ze zdwojoną mocą.

Liczba trudności wychowawczych bliska zeru. Starszy pies zjada co w misce bez grymasów, daje się spokojni obadać, jak pije z miski nie muszą o tym wiedzieć sąsiedzi za ścianą ani ci pod nami których właśnie woda z miski zalewa :diabel2: .

Ale uczciwie mówię że pożegnanie chyba jest trudniejsze bo psiak był z nami odpowiednio krócej. Sobie możemy tylko sami wyjaśnić że daliśmy mu kawałek prawdziwego labkowego życia na tym "pieskim świecie".

Starsza suka (tak u nas było i jest) jest bezobsługowa na spacerach, do lasu chadzam bez smyczy bo i tak za sobą zawsze mam swój cień (kiedyś czekoladowy, dziś czekoladowo-czarny).
Facet z syndromem napastliwości - wrrrrrr

(chwilowo na 2 miesjcu - RS - trzeba trzymać gaz ;-)

Skype konrad_majer

Hotel dla psów MAJERÓWKA www.majerowka.pl

Adoptuj starszego psa 2010/05/20 21:32 #41095

• Paulina
  • Paulina Avatar
  • Expert Boarder
Witam
Dołączam sie do wypowiedzi moich Przedmowcow,bo ze mną było podobnie.
Poszukiwałam psa dla trzech kobiet mieszkających w moich domu.Każda z nas jest w innym wieku,kondycji i sile.Tak więc moj pies musi chodzić grzecznie na smyczy i nie skakać na czlowieka przy powitaniu by nie przwrocil mojej drobniutkiej Mamy,musi pozostac kilka godzin sam w domku,bo ja pracuję,a Corka chodzi do szkoły,musi akceptować naszą świnkę morską,bo ta juz od czterech lat panoszy się w naszym domku.
Te wszystkie cechy znalazlam w Gai mojej siedmioletniej suni,ktora mimo swojej bolesnej przeszlości zachowała radość życia i chęć do zabawy.Tak,tak!!Jest spokojną towarzyszką ,przyjaciólką do konca życia,która nie wymaga wiele,a kocha bezgranicznie :-)
Gajka pomalutku pokonuje swoje lęki,odkrywa świat w ktorym czlowiek i pies stanowią jeden,zakochany w sobie duet.Jestem z niej dumna;-)
Wczoraj w parku spotkałam dziewczynkę,która na widok biegającej w kółko Gajki wypowiedziała takie oto słowa:"to jest pies duży,biały ,doskonały" i zgadzam się z tą dziewczynką w 100 %.
Pozdrawiam !
Paulina

Adoptuj starszego psa 2010/05/20 22:11 #41098

• cyranka
  • cyranka Avatar
  • Dom tymczasowy
  • Otrzymane podziękowania 1564
  • Oklaski: 24
Tulina mieszka z nami od pół roku, ma 8,9 lat. Bardzo chciałam starszego psiaka. Tulinka choć starsza i nie taka sprawna okazała się wspaniałym towarzyszem na spacerach, gdzie jestem z niej bardzo dumna patrząc na innych właścicieli, którzy są wyprowadzani przez własne psy, albo biegających za swoimi pociechami po lesie. My idziemy spokojnie Tulka dosłownie parę metrów przede mną, wiem, że nie podleci do żadnego człowieka czy zwierzęcia, niedawno przed sklepem gdy czekałam na Waldka jedna pani powiedziała "ależ ten pies jest grzeczny i usłuchany". Starszy pies jak napisał Konrad bardziej się przywiązuje do człowieka, bardziej go "szanuje" Starszy pies ma więcej życiowych doświadczeń: wie kto to kot więc po co go gonić, po co skakać na ludzia można go przywitać spokojnie merdnąc ogonem, lepiej wylegiwać się na legowisku jak szaleć z tęsknoty za pańciami przecież i tak wrócą do domu no bo gdzie pójdą. Tula jest psem bezobsługowym, zajadającym wszystko, nie grymasi.
I powtórzę się może nie są najpiękniejsze i całkiem zdrowe, ale Tulinka jest piękna serem, duszą, „CAŁĄ SOBĄ”

Starsze psy kochają mocniej to czuć :D

Adoptuj starszego psa 2010/05/20 22:44 #41103

• Murphy
  • Murphy Avatar
  • Gold Boarder
cyranka, z wszystkim co napisałaś się zgodzę ale z tym zdecydowanie niecyranka napisał:
może nie są najpiękniejsze
jak to nie sa! są prześliczne a siwiejące mordzie dodają im uroku :)
Pozdrawiamy
Gosia i Kody:)

Adoptuj starszego psa 2010/05/21 10:04 #41127

• fieldfare
  • fieldfare Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 2
Histora Blanki, którą kiedyś wysłałam Bartkowi, by znalazła się na stronie:

Ból… przejście 100 metrów, to ogromny wysiłek, leżenie i ciągłe rodzenie to mój mały świat. Mam zaawansowaną dyspazję, zwyrodnienia kolan, silną alergię, uszkodzone oko, ubytek końcówki ucha, moje łapy są słabe, mięśnie w zaniku. Muszę jednak zarobić ‘na michę’, więc szczeniaki mam co cieczkę… :(
Takie było życie Blanki, suki oddanej przez pseudohodowcę z powodu swojej nieprzydatności, nieproduktywności… Sunia trafiła do domu tymczasowego, który miał poprawić jej kondycję oraz przygotować do adopcji. Blana powoli się zmieniała. Początkowo na rzuconą piłkę reagowała niedowierzającym spojrzeniem i pytaniem: ‘O co chodzi?’, potem zaczęła brać przedmioty do pyska a w końcu nauczyła się aportować :250:
Dysplazja nie okazała się wyrokiem dla Blanuszki. Faszerowana lekami i wspomagaczami zaczęła powoli odzyskiwać kondycję. Początkowo 30 minutowy spacer był ponad jej siły, obecnie do domu wcale by nie wracała :D Blanucha ze schorowanej suki przemieniła się w istnego turbo laba, który aportuje z szałem w oczach i kocha ludzi ponad miarę i choć nie będzie ona psem do końca zdrowym, to jednak jej stan pozwala czerpać z życia pełnymi garściami :) Blanka wiedzie sobie spokojne życie u boku swojej koleżanki Primy, bo po półrocznym pobycie w DT, jej pobyt wydłużył się… dożywotnio :D I tak oto dwie suki, które przeszły w swoim życiu wiele odnalazły swoją przystań i przyjaźń. Nie ma piękniejszego widoku niż dwie siwe mordy przytulone do siebie – możecie mi wierzyć… :265: :276:

[url=http://www.fotosik.pl:gakr0pxo]
[/url]
Prima i Blana zawsze przy mnie...

Adoptuj starszego psa 2010/05/21 16:53 #41160

• cyranka
  • cyranka Avatar
  • Dom tymczasowy
  • Otrzymane podziękowania 1564
  • Oklaski: 24
Małgosia :264:

A TE dwie z góry PRZYTULANKI mogę oglądać kilka razy na dzień :)

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 11:27 #41661

• satia
  • satia Avatar
  • Fresh Boarder
Kochani

to ja się dołączę do wątku. Inetresuję się tutejszą Tośką ( w dziale do adopcji), ale wiem, że jest bardzo duże zainteresowanie nią, więc w sobotę jadę też zobaczyć tego nieboraka:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1030358136

ale podpowiedzcie:

- czy jeśli ten pies jest niczego nie nauczony - da się go jeszcze czegoś nauczyć?
- jakie problemy zdrowotne (poza biodrami, o nich wiem) są częste u tej rasy starszych psów? Na co się szykowwać? Mam w domu schody - czy to męczy takich seniorów?

pozdrówki!

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 11:47 #41663

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
Labradory mają to do siebie że uczą się chętnie w każdym wieku :) I myślę że jak każdy labek to i ten 7-letni szybko "załapie" o co chodzi ;) Co do stanu zdrowia to ciężko wyrokować nie znając psa. Każdy pies jest inny i tak naprawdę wszystko wychodzi dopiero w domu do którego trafia. Jedź do schroniska, weź psa na spacer, pogadaj z wetem który się nim opiekuje, wtedy będziesz wiedziała więcej niż my :)

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 11:58 #41666

• satia
  • satia Avatar
  • Fresh Boarder
no wiem, wiem, nie pytam o tego konkretnego psa, tylko o doświadczenia z adoptowaniem starszych panów. Czy im strzyka w kościach i szczekają tylko o swoich łamiących na zmianę pogody łapach :)
Tak zrobię, jak mówisz. Pojadę, pogadam, zapytam.

Boszsz, całą noc mi się labradory śniły.

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 12:01 #41667

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
Panów niestety nie mamy ale możesz poczytaj na naszym forum o starszych paniach :) W wątkach Buby, Tuli, Gai i teraz Bony jest opisane mnóstwo doświadczeń z takimi starszymi psiakami :)

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 12:03 #41668

• Pawel_Ka
  • Pawel_Ka Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 26
satia napisał:
Boszsz, całą noc mi się labradory śniły.
to dobre objawy masz ;) nazywa się to labradowiroza :D

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 12:03 #41669

• gringowa
  • gringowa Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 37
  • Oklaski: 7
satia, jeżeli jesteś zainteresowana adopcją starszego Pana to może poznaj też Pinota :)
Ostatnio zmieniany: 2010/05/26 14:45 przez gringowa.

Adoptuj starszego psa 2010/05/26 14:25 #41687

• satia
  • satia Avatar
  • Fresh Boarder
Wiecie co...narazie w sobotę jadę do schronu poznać tego pana (link już podawałam, ale zapodam ponownie) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1030358136

Widzicie te oczyska??????
Moderatorzy: Katja
Time to create page: 0.183 seconds