Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: wodobrzusze u szczeniaka

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/19 22:27 #62409

• mlena
  • mlena Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam
zalogowałam się tutaj z nadzieją ,że może ktoś pomoże

Mam szczenię wiek ok 9 tyg wyciągnięte z pseudo hodowli u którego wykryto wodobrzusze niestety mimo codziennych wizyt u weta szeregu badań od 3 tyg. co dziennie , nadal nie udało się ustalić przyczyny a wiadomo ,ze czas działa na niekorzyść malucha :(
Wiem ,ze wodobrzusze to głównie u dorosłych psów czy ktoś spotkał się z takim objawem u szczeniaka???

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź czy sugestię która pomoże uratować pieska
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/19 23:07 #62412

• Jamal
  • Jamal Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 43
  • Oklaski: 3
mlena, a jakie badania zostały przeprowadzone i jakie są ich wyniki?
Wodobrzusze to objaw, który może wywołać wiele chorób. nie jest to choroba sama w sobie.
U szczeniaków może to być objaw jakiejś choroby genetycznej

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/20 11:37 #62422

• mlena
  • mlena Avatar
  • Fresh Boarder
tak wiem ,ze to objaw i mamy problem w ustaleniu przyczyny :<
miał zrobione USG , morfologię , biochemię krwi, kilkukrotne badanie kupki , na dziś jeszcze mocz będzie zbadany i cześć wyników z biochemii na pon. z innego laboratorium
miał robioną punkcję badania płynu wykazały niewielką zawartość białka
na razie wychodzi że ma stan zapalny i nic nie zostało dotąd ustalone

objawy po przywiezieniu pieska miał wymioty biegunki kupki ze śluzem i krwią - wykluczono parwo ( zrobiony test) pies przeszedł na intensyinal plus leki osłonowe na jelita oraz przeciwzapalne minęły wymioty i zniknął śluz z kupki jednak nadal kupka luźna
widocznie powiększone powłoki brzuszne

dodam ,ze w biochemii wyszło ,ze ma podwyższony mocno fosfor i bardzo obniżony poziom wapnia

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/20 16:39 #62487

• Lusi
  • Lusi Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane podziękowania 2
Witam - u Naszego poprzedniego pupila (czarnego labusia o imieniu Nero), także powodem, który skierował nasze kroki do weterynarza było wodobrzusze. Po trwającej blisko miesiąc diagnostyce (zupełnie nieudanej zresztą) u miejscowego weterynarza, trafiliśmy ostatecznie do p. dr hab. Urszuli Pasławskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas konsultacji dowiedzieliśmy się, że Neruś ma wrodzoną wadę serca tzw. "Anomalię Ebsteina". W wieku 9 miesięcy Neruś przeszedł na drugą stronę TM :(
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim. - Carolyn Alexander
Pozdrawiamy

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/20 16:40 #62488

• Lusi
  • Lusi Avatar
  • Gold Boarder
Mam nadzieję i gorąco Wam tego życzę, aby u Waszego pupila było to coś prozaicznego i aby szybko wrócił do zdrowia
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim. - Carolyn Alexander
Pozdrawiamy

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/20 17:28 #62502

• mlena
  • mlena Avatar
  • Fresh Boarder
strasznie się boję ,ze to będzie właśnie jakaś wada genetyczna serce , wątroba czy trzustka :( Wetka podjęła leczenie na giargię ale to tak w razie gdyby to było powodem bo pewności nie ma
Mam nadzieję ,że to będzie coś do wyleczenia bo już mnie nerwy zżerają , myślałam ,że piesek tylko niedożywiony a tu takie rzeczy wychodzą :(

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/21 13:13 #62573

• Lusi
  • Lusi Avatar
  • Gold Boarder
Jesteśmy z Tobą myślami - wiemy co teraz przeżywasz. Dla nas to był jeden z najtrudniejszych okresów życia. Do dziś obrazy stoją przed oczami jak żywe ...
Pozdrawiamy

wodobrzusze u szczeniaka 2010/11/23 22:22 #63108

• Lusi
  • Lusi Avatar
  • Gold Boarder
I co słychać u malucha ? Jakieś wieści ?
Pozdrawiamy
Time to create page: 0.080 seconds