Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 07:24 #201790

• Gosia Laska
  • Gosia Laska Avatar
  • Junior Boarder
  • Oklaski: 0
Witam!
U moje Kamy wymacaliśmy coś w okolicach sutków na brzuchu , wygląda to jakby miała coś pod skórą -jajko? Nasza weterynarz przemacała i powiedziała, że to może być nowotwór listwy mlecznje :( po czym przemacała " na stojąco" i powiedziała, że to powiększone węzły " bo symetrycznie " i że do obserwacji. Boję się bardzo :(( Niedość, że ma niewydolna trzustkę, alergię na roztocza,kurczaka i wiele innych to teraz jeszcze to :(
Czy Ktoś z Was też przeżywał podobna sytuację?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 07:33 #201792

• asskasiek
  • asskasiek Avatar
  • Wolontariusz
  • Otrzymane podziękowania 564
  • Oklaski: 6
No u nas były wycięte prawie cale dwie listwy zostało tylko 3 cycuszki, ponieważ zostały wykryte guzki
co dalej wet poleca robić?
"On jest twoim przyjacielem twoim partnerem, twoim obrońcą, twoim psem. Ty jesteś jego życiem, jego miłością, jego panem. On będzie twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia jego serca. Ty jesteś mu winien zasłużyć na takie oddanie."

"Tak długo jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości. " - Pitagoras

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 08:02 #201793

• Gosia Laska
  • Gosia Laska Avatar
  • Junior Boarder
Na ta chwilę wet chce obserwować te węzły powiększone.Ja pomyślałam, że może niech jakieś USG zrobi może? Bo żadnych guzków nie wymacała tylko te węzły Co sądzisz?
Za tydzien na kontrolę idziemy. Zrobiliśmy Jej testy alergiczne z surowicy i wyszło duuuużo ale najważniejsze,że jest podwyszonny odczyn na świerzbowca?!!:(( nic się znią nie dzieje po za tym, że drapała sie przez 2 tyg 24h na dobę. wczoraj dostała zastrzyk aby ewentualnego świerzba wypędzić bo jak to powiedziała wet to patologia;)) jak już się z tym rozprawimy to wtedy będziemy ją odczulać bo ma alergię na rozotocza:(( kurczaka, wołowine , ryż , soję .. Zapłaciliśmy za badania dużo ale wkońcu wiemy co jej szkodzi!Mam nadzieję , że wszystko sie ułoży i będzie dobrze! Odkąd Małą przygarnełam to codzięn jej powtarzam że musi długo żyć <3

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 08:16 #201794

• asskasiek
  • asskasiek Avatar
  • Wolontariusz
  • Otrzymane podziękowania 564
  • Oklaski: 6
no podobno przez badanie USG węzłów chłonnych lekarz ocenia ich budowę oraz analizuje ryzyko choroby nowotworowej.
Jeżeli jesteś niepewna tego co wet mówi zawsze można skonsultować się u innego, poszukaj w necie dobrego weta w Twojej okolicy :)
Jeżeli chodzi o odczulanie to wiem co czujesz... walczymy już prawie 3 lata z różnym skutkiem raz jest lepiej raz gorzej, też się odczulamy, sama nie wiem czy to jakiś daje rezultat bo psiur i tak się drapie, dalej podajemy sterydy ale w mniejszych dawkach, za to już tak straszliwie nie śmierdziucha i sierść jest troszeczkę lepsza...

Trzymam kciuki za Twojego psiura :one:
"On jest twoim przyjacielem twoim partnerem, twoim obrońcą, twoim psem. Ty jesteś jego życiem, jego miłością, jego panem. On będzie twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia jego serca. Ty jesteś mu winien zasłużyć na takie oddanie."

"Tak długo jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości. " - Pitagoras
Ostatnio zmieniany: 2014/11/04 08:18 przez asskasiek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia Laska

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 09:19 #201797

• Gosia Laska
  • Gosia Laska Avatar
  • Junior Boarder
Mam zaufanie do mojej wet ale w takich okolicznościach każdy zaczyna szukać ratunku:/do tej wet chodzi moja siostra ze swoją sunią -a ta ma juz 11 lat i tez trochę problemów. Moja wet to Magdalena Janaszkiewicz-Przyjemska, uważam ją za dobrego specjalistę, ale zwyczajnie boję się:(((

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 09:22 #201798

• Gosia Laska
  • Gosia Laska Avatar
  • Junior Boarder
Kamula jakoś specjalnie nie śmierdziucha sierśc też ma piękną błyszczącą no a że potrafię ją znależc wszędzię i że odkurzam 2 razy dziennie to już sie przyzwyczaiłam;PP

powiększone węzły chłonne/nowotwór listwy mlecznej 2014/11/04 17:20 #201820

• cyranka
  • cyranka Avatar
  • Dom tymczasowy
  • Otrzymane podziękowania 1565
  • Oklaski: 24
O powiększonych węzłach chłonnych nic nie umiem powiedzieć, mamy niestety doświadczenia jeśli chodzi o guz listwy mlekowej zwany - gruczolakiem. Nasza Alma miała wycinaną jedną listwę, no jeśli chodzi o samą Alme nie było lekko była przez trzy cztery dni bardzo osłabiona i cierpiąca, ale wszystko się zagoiło i był spokój.... ale do teraz wczoraj został u niej zdiagnozowany kolejny guz w drugiej listwie i czekamy na termin operacji.

Zdrowia dla Kamy :)
Ostatnio zmieniany: 2014/11/04 17:27 przez cyranka.
Time to create page: 0.073 seconds