Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problem z wskakiwaniem

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 09:04 #105509

• Eliza
  • Eliza Avatar
  • Senior Boarder
  • Oklaski: 0
Moja 5-letnia laba od kilku miesięcy nie chce wskakiwać na podwyższenia - do samochodu, na tapczan. Staje na przednich łapach, ale tylnie zostają na dole. Zastanawiam się, czy wynika to z lenistwa, czy może coś jej jest. Gdy ją dotykam, nie odczuwa bólu. W ogóle sprawia wrażenie psa w świetnej kondycji. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy może być to objaw dysplazji (wiem, ze jej rodzice są zdrowi)? Ma lekka nadwagę - jak to często u labów, może to jest przyczyna? Podzielcie się, proszę swoimi doświadczeniami :)
Eliza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 09:16 #105513

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 2
Wypisz wymaluj moja Arvena ;) Ten sam wiek, te same dolegliwości, prawie w tym samym czasie. Przyczyny mogą być różne i żeby zdiagnozować problem niezbędna będzie wizyta u weta. Ja poszedłem najpier na badanie ortopedyczne. W przednich łapach nie było żadneych objawów bolesności, z tyłu pojawiły się jakieś odruchy bólowe. W związku z tym zrobiłęm prześwietlenie tylnych łap. Żadnych zmian zwyrodnieniowych ani dyslpastycznych na zdjęciach nie ma. Wygląda więc na to że u mnie to starość ;) Ja na Twoim miejscu poobserwował bym psa (żeby zauważyć czy pojawiająsię jakieś inne problemy) i z obserwacjami wybrałbym siędo weta.

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 09:32 #105517

• Eliza
  • Eliza Avatar
  • Senior Boarder
Dziękuję za odpowiedź. Aż nie chce mi się wierzyć, żeby to pełne wigoru stworzenie zaczynało się starzeć. Mam nadzieję, że to labi foch :) . Pójdę do weterynarza.
Eliza

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 09:35 #105518

• Andevil
  • Andevil Avatar
  • Platinum Boarder
tomtom napisał:
Wygląda więc na to że u mnie to starość
Ja bym jednak tak nie pomyslała, bo 5-letni pies absolutnie nie jest stary.
To, że kosci i stawy są ok, nie znaczy, ze tkankom miękkim wokół stawów nic nie dolega.

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 09:48 #105520

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 2
Istnieje oczwiście możliwość że jest to problem neurologiczny albo istnieje jakaś inna przyzyna np miopatia. Dlatego też uważnie obserwuję co dzieje się z Arvi. Problem pojawia się u niej po szczególnie intensywnym ruchu i znika po odpoczynku więc jak na razie poprzestaję na obserwacji. Ta starośc to taki żart ;) Po prostu Arvi jest już starsza, spokojniejsza, zrobił się z niej pies kanapowy. Przypuszczam więc, że jeśli problem pojawia siętylko po intensywnym ruchu to mogą to być zwyczajne zakwasy ;)

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 09:53 #105522

• Eliza
  • Eliza Avatar
  • Senior Boarder
To zaczęło się od wyjazdu w góry (w sierpniu), kiedy ją przełaziliśmy. Była bardzo zmęczona i nie chciala wejść do samochodu. Myśleliśmy wtedy, że to zwykłe zmęczenie. Ale od tej pory unika skoków. Może coś nadwyrężyła, tyle, że na spacerach biega jak dzikus. W przeciwieństwie do Twojej Arvi moja Lena cały czas zachowuje się jak szczeniak - ma mnóstwo energii, takie labowe ADHD. Nic... poszukam dobrze wyposażonego gabinetu. Chciałam się upewnić, że nie jestem przewrażliwioną pancią.
Eliza

Problem z wskakiwaniem 2011/10/31 10:02 #105525

• Jamal
  • Jamal Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 43
  • Oklaski: 3
Eliza, trudno coś stwierdzić przez internet.
Wizyta u weterynarza nie zaszkodzi.
Mój pies też jest szaleńcem na spacerach, ale do samochodu nie wskakuje - trzeba go podsadzić. Na łózko też raczej tak nieporadnie włazi niż wskakuje.
Drugi jest jego przeciwieństwem - na spacerach taki misiek spokojny, a do samochodu ostatnio mi przez okno wlazł.

Problem z wskakiwaniem 2011/11/09 23:22 #107179

• Moniab
  • Moniab Avatar
  • Platinum Boarder
Laba mojej siostry od zawsze jest wkładana za doopkę. Kładzie przednie łapy i odwraca mordkę do Ciebie patrząc- no chodź, czekam ;) Jest zdrowa i nie ma problemów ze stawami.
Mój Bluciak natomiast chętnie wskakuje na wszystko co miękkie i nadaje się do wylegiwania a dysplastyk i wydawałoby się, że to właśnie On powinien być podnoszony.
Tak więc reguły nie ma i ja również dla uspokojenia samej siebie udałabym się na badania stawów i ogólne.
Time to create page: 0.075 seconds