Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sterylizacja :/

Sterylizacja :/ 2016/10/05 14:45 #220931

• justynka85
  • justynka85 Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam.
Za około 2 tygodnie będzie u nas nasza suczka ale już się zaczęłam zastanawiać czy sterylizować w przyszłości.
Ale mam obawy ze względu na to iż słyszałam że suczki po sterylizacji mają po jakimś czasie problemy z nietrzymaniem moczu ? Czy może ktoś się wypowiedzieć na ten temat? :???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sterylizacja :/ 2016/10/10 00:14 #221007

• Anna Miłek
  • Anna Miłek Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane podziękowania 6
Tak, sterylizować. Problemy z trzymaniem moczu może mieć też suka nie wysterylizowana.
Miałam 3 suki- wszystkie wysterylizowane. Problemy z trzymaniem moczu miała wyłącznie labradorka w wieku prawie 15 lat. Ale w tym wieku to nie jest już m.zd. związane ze sterylizacją. To po prostu starość. Obecnie mam roczną sunię - już po zabiegu. Jestem absolutnie za sterylizacją.
Pomijam uciążliwości związane z samą cieczką i plamieniem po mieszkaniu oraz ewentualnymi narzeczonymi (narzeczeni potrafią śmignąć przez płot albo pod siatką szybciej niż nam się to zdaje).
Suka nie wysterylizowana w czasie cieczki oraz bezpośrednio przed i po jest rozkojarzona i może nie reagować na komendy, w tym przywołanie. Suki w tym okresie skłonne bywają do ucieczek. Oprócz tego suka może mieś ropomacicze. Stanowi ono bezpośrednie zagrożenie dla jej życia. Po co tak ryzykować.
Sterylizacja to zabieg radykalny, ale młoda sunia dochodzi do zdrowia i formy bardzo szybko :)
Pozdrawiam
A.M.
Za tę wiadomość podziękował(a): Martynka, denver

Sterylizacja :/ 2016/10/11 12:16 #221033

• bodzio
  • bodzio Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 14
Oczywiście, że trzeba sterylizować. Z tym nietrzymaniem moczu to jest kolejny mit, jeżeli zabieg będzie prawidłowo wykonany to nie powinno być żadnych problemów.
[url=http://www.fundacjaprima.pl:26fbb0w2]
[/url]
Time to create page: 0.106 seconds