Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak jest teraz ze sprzedaza psow?

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 12:56 #131214

• korusia
  • korusia Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Chciałbym dopuscic moja labradorke, ma juz 1,5 roku. Czy bede mogl legalnie sprzedac mlode? Jak to teraz wyglada? Slyszalem, ze nie mozemy tego zrobic, bo weszlo jakies nowe prawo dotyczace pseudohodowli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 13:05 #131215

• Ziemo
  • Ziemo Avatar
  • Platinum Boarder
A co dla Ciebie jest ważne tak naprawdę? Cy Twoja labradorka, czy chęć zysku? Musisz sam odpowiedzieć na to pytanie sobie.korusia napisał:
weszlo jakies nowe prawo dotyczace pseudohodowli.
W istocie weszło i Powinieneś pamiętać o nim!

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 15:52 #131231

• Naika
  • Naika Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 1
korusia, nowelizacja ustawy obowiązująca od tego roku zabrania rozmnażania psów i sprzedaży poza zarejestrowanymi hodowlami. Poza tym nawet zarejestrowana hodowla, aby sprzedać szczeniaki, musi ten fakt zgłosić do US i odprowadzić podatek - dopiero wtedy mowa o legalnej sprzedaży.
Czy Twoja Kora ma metrykę? Czemu chcesz ją dopuścić?

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 17:15 #131245

• korusia
  • korusia Avatar
  • Fresh Boarder
Slyszelismy, ze psa (suczke) trzeba przynajmniej raz dopuscic. Mnie sie to wydaje logiczne. Kazde zwierze instyktownie chce miec potomstwo, tak jestesmy stworzeni. Wydaje mi sie to zdrowe dla psychiki psa. O to tez w sumie chcialbym zapytac... Jak to w koncu jest. Chociaz z gory mowie, ze watpie, abym zmienil zdanie i wysterylizowal Korusie zanim bedzie miala jakies problemy z drogami rodnymi.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 17:17 #131246

• korusia
  • korusia Avatar
  • Fresh Boarder
Ziemo napisał:
A co dla Ciebie jest ważne tak naprawdę? Cy Twoja labradorka, czy chęć zysku?

W zadnym wypadku chec zysku. Chodzi mi o zdrowie fizyczne i psychiczne naszej Korusi. Ona tak dzielnie pomaga mi pilnowac chlopcow na budowie. Caly dzien ze mna jezdzi, wieczory spedza przy sukience zony. Mamy szczesliwego psa i chcemy dla niego jak najlepiej. A jak odsprzedam za ta stowke czy dwie, to mam chociaz zludzenie, ze nikt nie wzial za darmoche do zabawy, bo jak ludzie maja placic to sie zastanawiaja. A uspic to szkoda malenstwa takie. A mnie sie choc w czesci wroci kasa za szczepienia i opieke nad Korusia w/po ciazy i nad malymi do czasu oddania.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 18:56 #131251

• agaalex
  • agaalex Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 16
korusia napisał:
Slyszelismy, ze psa (suczke) trzeba przynajmniej raz dopuscic. Mnie sie to wydaje logiczne
:O
"Być może dla świata jesteś tylko psem ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

http://agnieszkaalex.pl.tl/

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 19:21 #131254

• korusia
  • korusia Avatar
  • Fresh Boarder
Moze rozwiniesz temat? Bo z emorikona domniemam zdziwienie/szok, ale nie wynika z tego, czy masz jakas wiedze w tym temaciei czy jest ona zgodna z moja. Wszystko zyje po to, aby sie rozmnazac, wiec dlatego mnie wydaje sie to logiczne. Przyszedl (przyjdzie?) jej czas, wiec zaczynam rozmyslac.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 19:56 #131259

• dzosz_s
  • dzosz_s Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania 54
korusia, Zacytuje część zdania z linku który jest w Twoim podpisie:
Profesjonalny hodowca dostarczy Ci odpowiedniej dokumentacji psa, włączając metrykę...
Metrykę psa wydaje ZK więc jeżeli myślisz o założeniu profesjonalnej hodowli to tam powinieneś skierować pierwsze kroki. Zadałeś pytanie na które dawno dostałbyś odpowiedź jeżdżąc na wystawy, więc mniemam że nie wystawiałeś swojej suczki.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 20:18 #131261

• korusia
  • korusia Avatar
  • Fresh Boarder
Suczki nie wystawiam na wystawy. Nie chce tez zalozyc zadnej hodowli. Przynajmniej teraz, bo nie mam czasu ani warunkow. Poki co chodzi mi o zdrowie mojej Kory. Juz wiem, ze zostaniemy przy labradorach i moze nastepny bedzie z papierami. Tymczasem Kory matka papiery ma, ojciec tez, ale nie wzielismy od wlascicielki zadnych papierow - po prostu Kora ich nie potrzebuje poki co (i raczej nie bedzie - Kora jest pomocnikiem na budowach i nie w glowie jej salony pieknosci :) )

PYTAM: Jak to jest z tym dopuszczaniem: czy warto, czy trzeba? Jesli tak, to w jakim wieku i co pozniej zrobic z maluchami, jesli nie moge ich sprzedac?

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 20:30 #131263

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 2
Tym się różnimy od zwierząt że mamy rozum. I dzięki niemu możemy zapanować nad instynktami. A że zgodnie z powiedzeniem że jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy jesteśmy odpowiedzialni za instynkty naszych zwierząt. Nie wszyscy ludzie powinni mieć dzieci i tak samo nie wszystkie zwierzęta powinny mieć młode. A podstawowy powód jest taki że już zbyt dużo niechcianych psich istnień jest na tym świecie. Twierdzenie że suka powinna mieć raz w życiu młode to mit. Dlaczego raz? Przecież cieczkę ma co pół roku więc zgodnie z naturą powinna być dopuszczana co pół roku. To że suka będzie miała młode wcale nie znaczy że przy kolejnej cieczce jej hormony znów nie będą działać. Nie trzeba dopuszczać psa, a czy warto to musisz odpowiedzieć sobie już sama. Przed podjęciem decyzji warto wybrać się do pierwszego z brzegu schroniska. To że Kora będzie miała młode w żaden sposób nie poprawi jej stanu zdrowia.
A prawnie wygląda to tak jak wyżej napisała Ci Ola. Jeśli Twoja suka nie ma uprawnień hodowlanych, a Ty nie masz zarejestrowanej hodowli, to nie będziesz mogła sprzedać psów. Można je tylko ewentualnie rozdać za darmo. I pomyśl też o losie tych szczeniaków, co z nimi się stanie i gdzie trafią.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 22:09 #131276

tomtom napisał:
mogła
korusia, to mężczyzna ;)

nie wiem dlaczego ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że cały ten temat to podpucha...

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/15 23:01 #131279

• Tomtom
  • Tomtom Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania 14
  • Oklaski: 2
Rzeczywiście, zmylił mnie nick, przepraszam.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/16 06:33 #131297

• zbeata06
  • zbeata06 Avatar
  • Dom tymczasowy
  • Otrzymane podziękowania 195
  • Oklaski: 3
Marta Marley-owa napisał:
nie mogę się oprzeć wrażeniu, że cały ten temat to podpucha...
Mam takie samo wrażenie.

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/16 09:59 #131320

• gosiak
  • gosiak Avatar
  • Platinum Boarder
zbeata06 napisał:
Marta Marley-owa napisał/a:
nie mogę się oprzeć wrażeniu, że cały ten temat to podpucha...
Mam takie samo wrażenie.
co nie zmienia faktu, że temat jest kontrowersyjny jak widac ;)
Pozdrawiam
Gosia

Jak jest teraz ze sprzedaza psow? 2012/04/16 10:07 #131323

• Marzena
  • Marzena Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane podziękowania 2
A ja się nie wypowiadam, bo jak to prawda to nie będę umiała dyplomatycznie do tematu podejść, a jak to podpucha i żart-to się na takich nie znam.
[url=http://www.fundacjaprima.pl:115ad5yh]
[/url]
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.105 seconds